Ucz się i rób co chcesz

To lubię

Istnieje wiele sposobów na skuteczną naukę języka obcego, jednak najlepsza jest zawsze ta, która łączy naukę z przyjemnością. Zdecydowanie łatwiej i szybciej uczymy się tego słownictwa, które jest nam bliskie, bo wiąże się z naszymi zainteresowaniami czy hobby. Nie warto zmuszać się do nauki słówek, których i tak nieczęsto będziemy używać. Lubimy rozmawiać o sporcie? Uczmy się słownictwa z nim związanego. Najlepiej poprzez oglądanie meczów czy innych wydarzeń sportowych w zagranicznych stacjach telewizyjnych, gdzie komentatorzy mówią w języku, który chcemy opanować.

Nie tylko scrabble

Amatorzy gier planszowych mogą zdobyć ich obcojęzyczne wersje, by podczas gry jednocześnie przyswajać nowe słówka. Idealnie nadają się do tego scrabble. Nawet jeżeli nasz angielski czy niemiecki są na niskim poziomie, to możemy go szlifować, pod warunkiem, że znajdziemy partnerów do gry na podobnym poziomie. Zamiast spędzać wieczór na oglądaniu filmów czy czytaniu książek – możemy robić… to samo, ale przy okazji ucząc się nowych słówek. Oglądajmy filmy bez lektora, a jeżeli to dla nas za trudne to włączmy polskie napisy. Po jakimś czasie wystarczą nam napisy obcojęzyczne, aż w pewnym momencie i z nich będziemy mogli zrezygnować.

Ach, jak przyjemnie

Dobrym sposobem na naukę nie tylko słówek, ale też reguł gramatycznych jest czytanie książek w obcym języku. Pewnie oprócz dobrej powieści będzie nam do tego potrzebny również słownik, ale efekty będą widoczne bardzo szybko. Na rynku dostępne są także książki dwujęzyczne – ich treść jest napisana po polsku i w języku oryginalnym. Przeznaczone są właśnie dla osób uczących się języka. Chętnie korzystamy z Internetu i szukamy informacji o świecie? Zamiast przeglądać polskie portale – sięgnijmy do źródeł. Tekstów o wydarzeniach w USA szukajmy na amerykańskich stronach, a gdy chcemy wiedzieć, co się dzieje u naszych zachodnich sąsiadów – wejdźmy na niemieckie portale. Nauka języka obcego z wykorzystaniem swojego hobby ma same zalety. Uczymy się podczas wykonywania czynności, które sprawiają nam prawdziwą przyjemność i poznajemy słownictwo, którego często używamy.

O witrynie

Ostatnie publikacje

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

p_ver Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *