Jak dobrze dziecko musi znać język obcy, by wyruszyć na zagraniczne wyjazdy językowe?

Wyjazdy językowe za granicę są dla dzieci nie tylko okazją do podszkolenia języka obcego, lecz przede wszystkim pierwszym zetknięciem z samodzielnością, nową kulturą i ludźmi mówiącymi innymi językami. Jak długo dziecko powinno uczyć się języka obcego, zanim wyjedzie na kurs językowy za granicę?

W jakim wieku zacząć wysyłać dziecko na wyjazdy językowe?

Wyjazdy na kursy językowe organizowane są już dla dzieci, które ukończyły 6. rok życia. W tym wieku dzieci z reguły znają kilka słów w języku obcym, o ile miały z nim wcześniej styczność. Wiele zagranicznych szkół przyjmuje dzieci na poziomie zupełnie początkującym, które znają dopiero kilka obcych słów lub jest to ich pierwsze zetknięcie z językiem.

Czy warto wysyłać dzieci nieznające języka na wyjazdy językowe?

Kurs językowy dla dzieci prowadzony jest w inny sposób niż ten dla młodzieży czy dorosłych. Dziecko uczy się głównie przez zabawę, a więc mało czasu spędza w ławce. Co więcej, wyjazdy językowe dla dzieci wypełnione są atrakcjami, które angażują wszystkie zmysły dziecka, ułatwiając mu naukę. Młodsze dzieci bardzo szybko wykorzystują w praktyce to, czego się nauczyły, gdyż blokada językowa, z którą mają do czynienia dorośli, jeszcze ich nie dotyczy. Im wcześniej dziecko zacznie zdobywać doświadczenie w kontaktach z obcokrajowcami, tym większa jest szansa na to, że w przyszłości nie będzie obawiało się komunikacji w języku obcym.

Wyjazdy na kursy językowe a stres

Zagraniczne wyjazdy na kursy językowe mogą być dla niektórych dzieci stresujące z uwagi na zmianę języka i środowiska. Organizatorzy wyjazdów zagranicznych sugerują więc, by dziecko w momencie wyjazdu miało za sobą minimum rok nauki języka. Przydział do grup odbywa się po wypełnieniu testu online w Polsce lub podczas pierwszego dnia pobytu na kursie.

Jaki język wybrać dla dziecka?

Młodsze dzieci bardzo szybko się uczą i równie szybko zapominają. Jeśli więc chcesz zainwestować w przyszłość dziecka, pamiętaj, że jeden wyjazd językowy może nie wystarczyć. Wybierz język, którego dziecko będzie mogło się uczyć również na miejscu, po powrocie z wyjazdu. W ofercie wielu szkół językowych w Polsce i za granicą znajdują się takie języki jak angielski, niemiecki, francuski i hiszpański. Więcej przydatnych informacji można znaleźć na http://www.jpedukacja.pl/porady/

O witrynie

Ostatnie publikacje

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

p_ver Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *