I matura i chęć szczera

Trzymaj poziom

Nasza znajomość języka obcego powinna być na wysokim poziomie, jeżeli chcemy z powodzeniem i dobrym wynikiem zdać maturę. Wiele pułapek może czyhać zarówno podczas egzaminu ustnego, jak i pisemnego. Swobodne posługiwanie się językiem obcym, poznanie wielu jego niuansów umożliwiają zagraniczne kursy językowe dla młodzieży. Wśród nich są również takie, które pomogą w przygotowaniach do najważniejszego w życiu egzaminu, jakim jest matura. Na zagraniczny kurs najlepiej poświęcić wakacje poprzedzające maturę. Jeżeli to możliwe, wybierzmy się na kilka takich kursów, zaczynając już od pierwszej klasy szkoły średniej i za każdym razem uczestnicząc w zajęciach dla bardziej zaawansowanych.

Sposób na podróże

Im jesteśmy młodsi, tym lepiej przyswajamy wiedzę i pozostaje nam ona w głowie na dłużej. Poza tym systematyczna nauka, rozłożona w czasie też daje lepsze efekty niż szybki, nawet bardzo intensywny kurs językowy tuż przed maturą – nie sprawi on, że z początkującego staniemy się zaawansowanym użytkownikiem języka, ale z pewnością pozwoli podszlifować wymowę czy akcent. Gdy już maturę mamy w kieszeni i jesteśmy dumnymi posiadaczami statusu studenta, możemy kontynuować naukę języków obcych za granicą. To doskonały sposób nie tylko na naukę, ale także podróżowanie, zwiedzanie i zawieranie znajomości z rówieśnikami z całego świata. Aby zagraniczny kurs nie poszedł na marne, starajmy się wyciągnąć z niego jak najwięcej korzyści.

Mów do mnie…

Przede wszystkim mówmy – gramatycznie bądź nie, z dobrym akcentem, albo bez niego, ale wykorzystujmy każdą chwilę i okazję do mówienia w języku którego się uczymy. Okazje warto stwarzać samemu – staraj się pierwszy rozpocząć rozmowę, szukać sytuacji, w których język jest niezbędny. Do porannej kawy, zamiast polskiej prasy przeczytaj lokalną gazetę, chodząc po ulicy zwracaj uwagę na wszystkie napisy, a podczas zwiedzanie zrezygnuj z polskiego przewodnika. Totalna nauka języka daje najlepsze efekty, a nauka w którymś ze słynnych, godnych odwiedzenia europejskich lub światowych miast, to dodatkowy atut zagranicznych kursów językowych.

O witrynie

Ostatnie publikacje

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

p_ver Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *