Kurs językowy dla dzieci za granicą – wymagania wiekowe

Rodzice, którzy chcą inwestować w przyszłość swojego dziecka, bardzo często zastanawiają się nad wysłaniem go na zagraniczny kurs językowy. Jednak istnieją pewne ograniczenia wiekowe, o których warto wiedzieć przed szukaniem miejsca na zagraniczny kursie.

Dokąd wysłać dziecko na kurs językowy?

Większość osób decyduje się na skorzystanie z usług renomowanego polskiego pośrednika, który zajmuje się formalnościami i zapewnia dziecku odpowiednią opiekę, wyżywienie oraz zakwaterowanie. Jedną z godnych polecenia firm jest JPEdukacja, która organizuje wyjazdy na kursy językowe dla dzieci do Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Chin, Kanady, USA, Meksyku, a także na Maltę i Cypr. Na stronie JPEdukacja przy każdym dostępnym kursie podany został przedział wiekowy dziecka.

Kursy językowe dla dzieci za granicą

Przeciętny kurs językowy dla dzieci adresowany jest do osób, które ukończyły 10. rok życia. W ofercie JPEdukacja można jednak znaleźć również oferty dla 7-latków i 8-latków. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko poradzi sobie pod opieką obcej osoby, możesz wysłać je na kurs językowy dla dzieci już po ukończeniu 6. roku życia. Pamiętaj jednak, że ma to być dla niego przede wszystkim przyjemność – organizatorzy dużą wagę przywiązują do atrakcji i pozytywnej atmosfery, dlatego w kursie powinny uczestniczyć dzieci, które naprawdę mają na to ochotę.

Kurs językowy dla dzieci z rodzicami

Wiele zagranicznych szkół prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci, a więc możesz wybrać program adresowany do całych rodzin. W czasie rodzinnego wyjazdu językowego rodzice korzystają z kursu dla dorosłych, a dziecko trafia do grupy swoich rówieśników. W ten sposób możesz opiekować się dzieckiem, spędzać wspólnie wolny czas, zwiedzając miasto i ucząc się języka.

Dlaczego warto wysłać dziecko na kurs językowy?

Obecne kursy językowe dla dzieci organizowane za granicą są wypełnione licznymi atrakcjami połączonymi z poznawaniem nowej kultury, jedzenia, historii danego kraju, a przede wszystkim języka. Uczestnictwo w takim kursie będzie dla dziecka w wieku kilku lub kilkunastu lat niezapomnianą przygodą.

O witrynie

Ostatnie publikacje

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

p_ver Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *