Moda na języki

Nie tylko angielski

Polacy najczęściej uczą się angielskiego – co do tego nie ma żadnych wątpliwości, ale to niejedyny język obcy, jakim włada wielu naszych rodaków. Dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkimi języki europejskie, ale nie tylko. Do najpopularniejszych, a wręcz modnych wśród Polaków języków zalicza się hiszpański. Charakteryzuje go ładne brzmienie, nie jest też trudny. Jak się okazuje istnieją też bardziej pragmatyczne powody do nauki hiszpańskiego. Przydaje się między innymi osobom zajmującym się handlem międzynarodowym. Porozumieć się nim można nie tylko z mieszkańcami Hiszpanii, ale także Meksyku i krajów Ameryki Południowej.

Kuszący włoski

Język włoski też kusi swoim pięknem, któremu trudno się oprzeć. Warto go poznać również dlatego, że ma prostą gramatykę, a alfabet liczy tylko 21 liter. Znajomość języka włoskiego docenią też pracodawcy – może być naszą kartą przetargową, gdy szukamy zatrudnienia z międzynarodowej korporacji. Możliwość czytania włoskich dzieł literackich w oryginale też jest kusząca. W czołówce popularnych wśród Polaków języków jest także niemiecki. To najczęściej używany w Europie język, władają nim przecież nie tylko mieszkańcy Niemiec, ale też Szwajcarii, Liechtensteinu, Austrii i Luksemburga. Znajomość tego języka z pewnością przyda się w biznesie i wbrew pozorom nie jest taki trudny, jak się wydaje.

Mów po chińsku

Coraz większą potęgą gospodarczą stają się Chiny, a Polacy chętnie przeprowadzają z tym krajem transakcje handlowe. Nauka chińskiego wielu przeraża, ale… nie taki diabeł straszny. Zarówno pisownia, jak gramatyka i pisownia są dla nas bardzo egzotyczne, jednak z tym językiem stykamy się coraz częściej – nawet nie wyjeżdżając z kraju. Po chińsku są pisane instrukcje wielu urządzeń, które są sprowadzane właśnie stamtąd, a językiem tym posługuje się aż 1/6 ludzkości. Popularność tego języka wciąż rośnie, a jego znajomość jest coraz bardziej przydatna. Aby go opanować w stopniu pozwalającym na codzienne kontakty trzeba poświęcić na naukę około dwóch lat, ale z pewnością warto to zrobić.

O witrynie

Ostatnie publikacje

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

p_ver Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *