Jak przygotować dziecko na wyjazd na wakacyjny kurs języka angielskiego?

Wakacyjne kursy językowe organizowane za granicą znajdują się w ofercie wielu szkół na całym świecie. Zapisując dziecko na zagraniczny kurs językowy, zadbaj o to, by było odpowiednio przygotowane do wyjazdu.

W jakim wieku dziecko może pojechać na wakacyjny kurs językowy?

Decyzja o wieku, w jakim dziecko wyjedzie na wakacyjny kurs języka angielskiego, należy do rodzica. Zagraniczne szkoły językowe przyjmują dzieci od 7. roku życia, zapewniając im naukę opartą głównie na zabawie. O tym, czy dziecko w wieku 7 lat jest gotowe do samodzielnego wyjazdu, powinni jednak zdecydować jego opiekunowie, którzy najlepiej znają charakter, potrzeby i umiejętności 7-latka.

Wakacyjne kursy językowe – przygotowanie

Planując wysłanie dziecka na wakacyjny kurs języka angielskiego, zadbaj o jego odpowiednie przygotowanie do wyjazdu. Do zagranicznych szkół mogą pojechać dzieci na różnym poziomie zaawansowania, nawet te, które są dopiero na poziomie początkującym. Aby dziecko czuło się pewniej, powinno uczyć się języka obcego w Polsce przez minimum rok – w ten sposób szybciej złapie kontakt z rówieśnikami i zacznie rozumieć komunikaty oraz zadania.

Rodzinne wakacyjne kursy językowe

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko jest za małe, by wyjechać lub obawiasz się, że nie da sobie rady, możesz skorzystać z oferty kursów językowych dla całej rodziny. W ten sposób będziesz mógł opiekować się dzieckiem, a przy tym również uczestniczyć w wakacyjnym kursie dostosowanym do Twojego poziomu. Jednak najlepsze efekty osiągnie dziecko, które wyjeżdża bez polskich znajomych i opiekunów – w ten sposób szybciej zacznie mówić po angielsku, gdyż nie będzie miało w swoim otoczeniu osoby, która mówi w języku polskim.

Nic na siłę

Pamiętaj jednak, by nie wysyłać dziecka na siłę – ma to być dla niego przyjemność, a nie przymus. Jeśli dziecko nie jest gotowe na samodzielny wyjazd, warto odczekać i wykupić wakacyjny kurs języka angielskiego za rok lub dwa. Najlepiej przygotowane do zagranicznych kursów wakacyjnych są dzieci w wieku 10-11 lat i starsze.

O witrynie

Ostatnie publikacje

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

p_ver Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *