Tylko dla dorosłych

Zapracuj na wiedzę

Kursy języka angielskiego za granicą są niezwykle skuteczne, ale też wiążą się ze sporymi wydatkami. Trzeba zapłacić za naukę, mieszkanie i jeszcze mieć na życie. Jest jednak wyjście z tego problemu – naukę języka za granicą można połączyć z pracą. Tego rodzaju kursy są oczywiście przeznaczone dla osób dorosłych – trzeba mieć ukończone co najmniej 18 lat. Organizatorzy takich wyjazdów oferują wszelką pomoc związaną z biurokracją i formalnościami potrzebnymi do zatrudnienia. Oferta skierowana jest do osób, które już znają język na poziomie komunikatywnym, co jest konieczne, by móc pracować za granicą.

Dla studentów i seniorów

Podczas takich wyjazdów Polacy mogą znaleźć zatrudnienie w hotelach, jako pomoce domowe czy na różnych stanowiskach w lokalach gastronomicznych. Ze względu na swój charakter, kursy trwają zwykle nie krócej niż trzy miesiące. Uczyć się angielskiego i pracować można nie tylko w Europie, ale nawet w Australii. Organizowane tam kursy mogą trwać od trzech miesięcy, aż do dwóch lat. Nie ma górnej granicy wiekowej dla ich uczestników. Wyjeżdżający na podstawie wizy studenckiej mają prawo podjąć pracę w wymiarze 30 godzin tygodniowo, a przed wyjazdem muszą postarać się o pozwolenie na pracę w tym kraju. Ucząc się angielskiego w Australii, Polacy mogą pracować w gastronomii, budownictwie, hotelach, przy opiece nad osobami starszymi, a także w handlu.

Zrób to!

Od wielu lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się wyjazdy jako au pair, które trwają od pół roku aż do dwóch lat. Wówczas mieszkanie, wyżywienie i zarobek zapewnia rodzina, której dziećmi się opiekujemy. Uczestnicy tych programów muszą znać język w stopniu komunikatywnym, a po godzinach pracy mogą go doskonalić na kursach. To nie tylko możliwość nauki języka, ale też zdobycia doświadczenia zawodowego, a także nawiązania wartościowych przyjaźni i po prostu przygoda życia. Połączenie kursów językowych za granicą z pracą to sposób na zdobycie cennych umiejętności i doświadczeń, które będą procentować przez całe życie. Just do it!

O witrynie

Ostatnie publikacje

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

p_ver Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *