Obozy językowe dla dzieci w Anglii. Dlaczego warto?

Twoje dziecko lubi się uczyć języka angielskiego i chciałbyś, żeby rozwijało swoją pasję? A może zauważasz, że nie radzi sobie na lekcjach języka obcego i nie otrzymuje odpowiedniego wsparcia od nauczyciela? Każdy powód jest dobry, by zorganizować dziecku wyjazd na obóz językowy do kraju takiego jak Anglia.

Nauka języka angielskiego w polskich szkołach

Niestety w polskich szkołach poziom nauczania języka angielskiego nie jest najwyższy i nie zawsze wynika to z winy nauczyciela. Nawet najbardziej zaangażowany w nauczanie pedagog może nie dać sobie rady z przekazaniem 20-osobowej grupie informacji na temat stosowania czasu Present Continuous, gdy ma na to zbyt mało czasu i zbyt dużo materiału do przerobienia. Problem zostaje więc przerzucony na barki rodziców, którzy posyłają dzieci na zajęcia dodatkowe.

Zajęcia dodatkowe: indywidualnie i w grupach

Wiele dzieci uczęszcza na płatne zajęcia dodatkowe – indywidualne korepetycje, na których uzupełnia wiadomości z lekcji, lub zajęcia w grupach adresowane do dzieci, które znajomością języka wyprzedzają grupę. Alternatywą dla zajęć językowych w Polsce są obozy językowe organizowane w Anglii.

Obozy językowe w Anglii

Anglia jest krajem multikulturowym, w którym dziecko może nie tylko spotkać angielskich rówieśników, lecz również nawiązać znajomości z dziećmi z innych krajów świata. Obozy językowe umożliwiają również szybkie pozbycie się bariery językowej i skupienie się na komunikacji i przekazywaniu wiadomości, zamiast na ciągłym kontrolowaniu zawiłej gramatyki. Podczas wyjazdu na obóz językowy dziecko będzie miało styczność z językiem literackim oraz potocznym, czego nigdy nie dozna podczas kursu językowego w Polsce.

Cel podróży: Anglia!

Wyjazdy na obozy językowe do Anglii organizuje m.in. polska firma JPEdukacja, która współpracuje ze szkołami z Londynu, Cambridge, Oxford, południowego wybrzeża UK i wielu innych angielskich miast. Oprócz zajęć językowych na dzieci czekają również liczne atrakcje, takie jak zajęcia sportowe i taneczne, zwiedzanie, gry integracyjne oraz wiele innych. Więcej informacji można znaleźć na https://www.jpedukacja.pl/obozy_jezyk/nauka-angielskiego/

O witrynie

Ostatnie publikacje

Kategorie

Szukaj po tagach

Archiwa

p_ver Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *